Старозагорски ученици станаха шампиони по шахмат

Написано на 15/04/2021
Община Стара Загора

Старозагорски ученици станаха шампиони по  шахмат

Двама старозагорски ученици станаха шампиони по шахмат на проведените през миналата седмица в Казанлък- Държавни индивидуални първенства по шахмат за момчета, момичета и юноши.

Николай Радулов, който е ученик в 8 клас в старозагорската ППМГ „Гео Милев“, завоюва  купата при юношите до 15 години. Той  се класира за Европейско първенство.
Пореден медал завоюва и Фабияна Костадинова, която триумфира при момичета до 11 години.

Двамата поведоха в групите си от самото начало и с убедителна игра до края не изтърваха водачеството си и още преди последния кръг бяха недостижими за конкурентите си.
Шампионите са състезатели на старозагорския шахматен клуб Траяна 2011 под ръководството на Боян Тонков.

С отличия се върнаха и още двама представители на клуба. След оспорвани битки и победи в последния кръг бронзови медали завоюваха и юношите Крум-Петър Кисьов в категория до 15 години и Никола Нешев до 17 години.