„Берое“ загуби от „Ботев“ (Враца)

Написано на 23/05/2023
blitz.bg

Ботев (Враца) подчини у дома Берое с 2:0 в мач от плейофите и 32-ия кръг на efbet Лига и до голяма степен си осигури оставането в елита.

Домакините започнаха по-добре и още в 6-ата минута можеха да поведат. Браян Мендоса намери отлично зад отбраната на гостите Мирослав Маринов, който обаче избърза със завършващия удар и не успя да затрудни опитния вратар Иван Караджов. Осем минути след това центриране на Даниел Генов от пряк свободен удар затрудни защитата на гостите, но първо Меси се размина с топката, а дебнещият на задната греда Клери Сербер не успя да намери целта.

Постепенно Берое изравни играта, но стигна само до един удар на Симеон Мечев в 27-ата минута, който бе уловен с лекота от Красимир Костов. В 38-ата минута и опитът на Тонислав Йорданов не създаде проблеми за стража на врачани. След почивката усилията на домакините дадоха резултат с два бързи гола в рамките на три минути. В 59-ата минута Красимир Костов изрита силно топката в половината на гостите и след като никой не успя да играе с нея, тя стигна до Мирослав Маринов, който овладя пред Зария Ламбулич, напредна и преодоля Караджов за 1:0. Три минути след това Чавдар Ивайлов пусна майсторски пас към Даниел Генов, който остана очи в очи с Иван Караджов и го преодоля с удар между краката за 2:0.

Пет минути преди края на редовното време Мартин Кавдански изби с глава от голлинията, но впоследствие бе вдигнат и флага за засада на играч на Берое.

След успеха врачани са на 11-а позиция в класирането с 32 точки, задминавайки заралии, които са точно под тях с 30. Септември, който е на позиция за бараж за място в елита, е с 25 точки.