130 мериха сили в турнира за Купа „Верея“

Написано на 29/04/2024
bnr.bg

В спортна зала „Иван Вазов“ завърши 35-тото издание на турнира по киокушин карате за Купа „Верея“. В битките се включиха около 130 бойци от почти всички центрове в страната. „Много силно състезание, не очаквахме толкова състезатели“, обобщи пред радио „Стара Загора“ Мирослав Митев, треньор в клуба домакин на турнира „Аскен“. От възпитаниците на клуба Зорница Милева стана първа в категория над 60 кг. при девойки старша възраст. Тя получи и купа „Верея“ за своята възраст. Останалите носители на купи „Верея“ са Антон Угренов от Бургас при юноши младша възраст, Ива Момчилова от София при девойки младша възраст, Атанас Райчев от Асеновград при юноши старша възраст и Кристиян Иванов от Шумен при мъжете. „Битките бяха хубави, имаше трудни моменти, благодаря на треньора ми и на всички, които ме подкрепяха“, каза Зорница Милева след края на състезанието. Още един възпитаник на „Аскен“ се окичи с медал. Михаил Иванов стана втори в тежка категория над 65 кг. при юноши младша възраст. „Участвахме най-вече с дебютанти, а в такъв тежък спорт си трябва рутина, която ще дойде със състезанията“, заяви Мирослав Митев.