Първо място за „Берое Стара Загора“

Написано на 27/05/2024
bnr.bg

Баскетболният „Берое Стара Загора“ спечели Купата на БФБ във възраст момичета до 16 години. Във финала на надпреварата в Разград старозагорки надделяха над „Рилски спортист“ Самоков със 74:72 точки. Възпитаничките на Албена Хубенова имаха преднина, допуснаха да бъдат догонени в резултата и в последна сметка успяха да спечелят. На трето място завършиха домакините от „Вълци“ Разград, които победиха в спор за бронзовите отличия „Пирин“ Гоце Делчев. Баскетболистката на „Берое Стара Загора“ Девора Тенева спечели отличието за най-полезен играч на турнира. Тя заслужи наградата навръх 15-ия си рожден ден, а празникът й стана още по-голям, след като отборът й спечели трофея. Девора бе сред водещите реализатори за старозагорския тим и в двата мача в зала „Абритус“, а във финала срещу „Рилски спортист“ отбеляза 30 точки и записа 7 борби и 6 откраднати топки.