Камион е иззет от собственика, заради използването му за незаконно изхвърляне на отпадъци в Стара Загора. За това информира секретарят на община Стара Загора Николай Диков в профила си във Фейсбук. Той уточнява, че превозното средство, използвано за създаване на нерегламентирано сметище, е задържано съгласно Закона за административните нарушения и наказания.
Камионът е задържан в момент, в който е изсипвал боклуци в района на квартал „Лозенец“.
Това не е първият път, при който общинските власти прилагат мярката и задържат товарен автомобил, заради създаване на незаконно сметище.
„Продължаваме да прилагаме крайни мерки и всички необходими действия, за да ограничим и решим този тежък проблем за Община Стара Загора.“, посочва Николай Диков.
Той пояснява, че само през тази година са установени над 100 нарушители, срещу които са предприети съответните законови санкции.

