22 септември 2025 г. (понеделник)
117 години от обявяването на едно от най-знаковите събития в българската история - Независимостта, се навършват в понеделник, 22 септември 2025 г. и ще бъдат отбелязани в Стара Загора с празнична програма.
От 10.00 часа в Митрополитския храм „Св. великомъченик Димитър“ ще бъде отслужен молебен от старозагорското свещеничество. След това в двора на храма ще се състои и гражданският ритуал под наслов „В памет на големите български държавници“, където ще бъдат поднесени венци и цветя.
От 11.00 часа на площада пред Община Стара Загора започва празничният концерт, посветен на Деня на независимостта. Настроение ще създаде ПАНПТ „Зорница“ при НЧ „Св. Климент Охридски 1858“ в Стара Загора.
От 17.00 часа, отново на площада пред Община Стара Загора, е началото на концерта на Общинския духов оркестър.
Храмов празник на „Свети Козма Зографски“ и Празник на Старозагорските бани ще се проведат по повод Деня на независимостта
Събитието е организирано от кметството на Старозагорски бани, Църковно настоятелство, НЧ „Христо Ботев – 1952“ и Пенсионерски клуб, със съдействието на Община Стара Загора.
Началото на празника ще започне в 09.00 ч. със Света литургия по случай храмовия празник на „Свети Козма Зографски“ и молебен за здраве от 10.00 ч.
Празничната програма ще продължи в 16.00 ч. на площада пред Читалището, където домакините и гостите ще се забавляват с много музика и танци.
За доброто настроение на всички ще се погрижат Певческа група „Зорница“, танцова група „Еньовче“ и формация за народна музика „АСУС“.

